Az intézményünk, a Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskola által szervezett Gyöngyhalász IV. Országos Baptista „Ki mit tud?” ismét sikerrel zárult. A Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ az egész napot felölelő tehetségkutató verseny alkalmával a baptista iskolákban tanuló közel 500 gyermeknek biztosított lehetőséget arra, hogy megcsillanthassa tehetségét a szakmai zsűri előtt.

Mérő László szavaival élve „az oktatásba való befektetés hozama mindig, minden társadalomban és minden pillanatban nagyjából annyi, mint a húzó iparágaké. Időről időre változik, hogy éppen mik a gazdaság húzó iparágai, de az oktatás mindig közöttük van.”

Tettünk egy lépést ismét a holnapért. Külön öröm számunka, hogy ezen az úton közösen járunk, és egy csodás napot tölthettünk együtt a jövőt építve, gyermekeinket gazdagítva.

Köszönetünket fejezzük ki ezúton is fenntartónknak, a Baptista Szeretetszolgálatnak, hisz sok éve támogatja kezdeményezésünket; a zsűritagoknak, akik osztoztak örömünkben, lelkesedésünkben; az iskolaigazgatóknak, akik lehetővé tették a közös munkát; a szolgáltatóknak, akik emelték rendezvényünk színvonalát; minden részt vevő pedagógusnak, hisz színvonalas munkájukkal hozzátettek a rendezvény sikeréhez; illetve köszönet illeti a Pannonhalmi-közösség minden tagjának áldozatkész munkáját.

Végül, de nem utolsósorban köszönet a „gyöngyszemeknek”, akik tehetségükkel, jelenlétükkel bearanyozták a napunkat.

A legfényesebb „gyöngyök”

A rendezvény kiemelt tehetsége Pásztor-Vancsó Viktor (Zeneművészet), aki a zsűritagok egyöntetű véleménye szerint a verseny legeslegfényesebb „gyöngyszeme” volt.

Viktor egy fantasztikus lehetőséghez jutott produkciója által: Bolyki Balázs ír számára egy dalt, ami meg is fog jelenni szélesebb publikum előtt!

(NABOK Általános Iskola, Középiskola és Kollégium, Kossuth Lajos Baptista Általános Iskola és Kollégium, Kisújszállás)

A kategóriák díjazottjai

Képzőművészet

Nyertes: Balogh Erik Fábián

Hétvezér Baptista Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola (Tiszaszalka)

Zeneművészet

Nyertes: Pásztor-Vancsó Viktor

NABOK Általános Iskola, Középiskola és Kollégium, Kossuth Lajos Baptista Általános Iskola és Kollégium (Kisújszállás)

Különdíjas: Andor Ilona Kamarakórus

Andor Ilona Ének-zenei Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Baptista Iskola (Budapest)

A zsűri által kiemelt produkciók:

Palkó Gergely

Andor Ilona Ének-zenei Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Baptista Iskola (Budapest)

Hanga Kamarakórus

NABOK Általános Iskola, Középiskola és Kollégium, Kossuth Lajos Baptista Általános Iskola és Kollégium (Kisújszállás)

Balázsi Blanka

Hétvezér Baptista Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola (Tiszaszalka)

Kerecsenyi Pacsirták

Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola (Tiszaszalka)

Balogh Benjamin

István Király Baptista Általános Iskola (Kótaj)

Színházművészet

Nyertes: Lúdas Matyi Társulata

Farkas Gyula Baptista Általános Iskola (Sárosd)

A zsűri által kiemelt produkció:

Kincskeresők

Csuha Antal Baptista Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium (Nagyhalász)

Mozgásművészet

Nyertes: Ördögmotolla Néptáncegyüttes

II. Rákóczi Ferenc Magyar–Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Téglás)

Különdíjas: Kamasz(r)ok

NABOK Általános Iskola, Középiskola és Kollégium, Kossuth Lajos Baptista Általános Iskola és Kollégium (Kisújszállás)

A zsűri által kiemelt produkció:

„ART’s”OK

NABOK Általános Iskola, Középiskola és Kollégium, Kossuth Lajos Baptista Általános Iskola és Kollégium (Kisújszállás)

Előadó-művészet

Nyertes: Gábor Edina Sára

II. Rákóczi Ferenc Magyar–Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Téglás)

Különdíjas: Véninger Benedek Csaba

Farkas Gyula Baptista Általános Iskola (Sárosd)

A zsűri által kiemelt produkció:

Csáki Áron

Zöldliget Magyar–Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Általános Iskola és Gimnázium (Velence)

A zsűri személyes felajánlásai, jutalmai

Csonka Zsuzsanna operaénekes

Balogh Benjamin (Zeneművészet)

István Király Baptista Általános Iskola (Kótaj)

Dalma Dance Club Sportegyesület (Mozgásművészet)

Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Kölcsey Ferenc Általános Iskola (Törökszentmiklós)

Tőkés-Bodor András (Zeneművészet)

Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskola (Budapest)

Ölvedi Panka Zsuzsanna (Mozgásművészet)

Szivárvány Baptista Szakképző Iskola, Technikum, Általános Iskola, Szakiskola és Gimnázium (Budapest)

Szász Iván Gellért ékszertervező iparművész

Uramovszky Júlia (Képzőművészet)

Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskola (Budapest)

Simon Éva népdalénekes

Pásztor-Vancsó Viktor (Zeneművészet)

NABOK Általános Iskola, Középiskola és Kollégium, Kossuth Lajos Baptista Általános Iskola és Kollégium (Kisújszállás)

Hanga Kamarakórus (Zeneművészet)

NABOK Általános Iskola, Középiskola és Kollégium, Kossuth Lajos Baptista Általános Iskola és Kollégium (Kisújszállás)

Öröm volt újra együtt. Találkozunk két év múlva!

A szervezők