„Mert más alapot senki sem vethet a meglevőn kívül, aki Jézus Krisztus. Azt pedig, hogy ki mit épít erre az alapra: ara­nyat, ezüstöt, drágakövet, fát, szénát vagy szalmát, az a nap fogja világossá tenni, mivel tűzben jelenik meg, és akkor mindenkinek a munkája nyilvánvalóvá lesz…” (1Kor 3,11–13)

A veresegyházi Élő Remény Baptista Gyülekezetben idén is megrendeztük a Bibliai LEGO-építőversenyt, ahová bölcsődés, óvodás és általános iskolás gyermekek pályaműveit vártuk. A feladat az volt, hogy a gyermekek jelenítsenek meg egy-egy általuk választott bibliai történetet LEGO-elemek és -figurák segítségével, és hozzák el az imaházba a február 22-i istentiszteletre. Idén a tavalyi versenyt felülmúlva összesen 29 alkotás érkezett be a felhívásra. A zsűri tagjai Pásztor László, Erdőkertes polgármestere, Csányiné Zalántai Dorottya, a Bárka Baptista Óvoda igazgatója és Ferenczi Simon Viktor baptista hitoktató volt. A pontozás anonim volt, a zsűri mindössze az alkotás címét és az alkotó életkorát tudta és négy kategóriában bírálta a pályaműveket (bölcsis, ovis, alsós és felsős). Minden gyermek részesült díjazásban, értékelve az erőfeszítéseiket és igyekezetüket.

Ahogyan ezek a LEGO-alkotások ugyanarra az alapra épültek, mégis mindegyik más és más lett, úgy az életünk is ugyanarra az egyetlen biztos alapra, Jézus Krisztusra épülhet. A kérdés az, hogy mit építünk erre az alapra: olyat, ami megmarad, vagy olyat, ami eltűnik. Öröm volt látni a gyermekek lelkesedését, kreativitását és a bibliai történetek iránti szeretetét. Imádkozunk azért, hogy ne csak LEGO-ból, hanem az életükben is szilárd alapra építsenek, és olyan „építményt” hozzanak létre, amely Isten dicsőségére és mások javára szolgál.

XIV. BATIK

Rendelkezzünk a baptisták javára!

A sajtoszolgalat@baptist.hu e-mail címre várjuk a híreket, tudósításokat, riportokat. Legkésőbb az eseményt követő nap küldjük be a híradást.

Elindult egyházunk hírlevele, melyben tájékoztatást adunk aktuális híreinkről, eseményeinkről. Iratkozzon fel ön is!