Megnyílt a baptista reintegrációs iroda a Baptista Szeretetszolgálat Utcafront Menedék szolgálatának intézményében.

„Íme, újjáteremtek mindent.” (Jel 21,5)

Ünnepélyes keretek között nyílt meg június 25-én a Baptista Egyházi Szociális Módszertani Központ kezdeményezésére a baptista reintegrációs iroda, amelynek célja, hogy a büntetés-végrehajtási intézetekben megkezdett missziós és segítő munka a szabadulást követően is folytatódhasson. Az eseményen a Magyarországi Baptista Egyház, a Baptista Szeretetszolgálat, a VPOP, a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet, valamint a Magyarországi Evangélikus Egyház képviselője is jelen volt.

A megnyitó ünnepséget Kereskedő Emőke irodavezető, a baptista női börtönmisszió vezetője, módszertani munkatárs nyitotta meg, üdvözlő beszédet mondott Durkó István, a Magyarországi Baptista Egyház missziói alelnöke, együttműködési lehetőségekről beszélt Jakab Anriett a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának képviseletében, ezt követően Serafin József, a Baptista Egyházi Szociális Módszertani Központ vezetője az iroda szociális tevékenységének fontosságáról beszélt, Erdélyi Csaba evangélikus börtönlelkész, a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet képviselője elmondta, hogy a hosszú évek közös munkája után folytatni szeretné a már megkezdett együttműködést a Magyarországi Baptista Egyházzal, dr. Miletics Marcell, a Baptista Szeretetszolgálat Utcafront Menedék szolgálatának vezetője ismertette, hogy a most induló új szolgáltatást régóta tervezte az intézmény, Papp János, a Magyarországi Baptista Egyház elnöke igei gondolatokkal, imával zárta a felszólalók sorát. Boros Lajos, a baptista börtönmisszió vezetője bemutatkozása után zenei szolgálatot végzett.

A képviselők felszólalásaikban egyaránt hangsúlyozták, hogy a sikeres reintegrációhoz a missziós munkára, az egyházi, az állami és az önkéntes szereplők együttműködésére, valamint elfogadó gyülekezetekre is szükség van.

Az iroda célja, hogy a szabadult emberek lelki, gyakorlati támogatást és közösségi kapcsolódási lehetőséget kapjanak, ezáltal valódi esélyük legyen a társadalomba való sikeres visszailleszkedésre.

Az ünnepség végén a szervezők köszönetet mondtak mindazoknak, akik munkájukkal és támogatásukkal hozzájárultak a baptista reintegrációs iroda létrejöttéhez. A szolgálat célja, hogy hosszú távon a remény, a megerősödés és az újrakezdés helye legyen mindazok számára, akik a szabadulás után támogatást keresnek.

A sajtoszolgalat@baptist.hu e-mail címre várjuk a híreket, tudósításokat, riportokat. Legkésőbb az eseményt követő nap küldjük be a híradást.

Elindult egyházunk hírlevele, melyben tájékoztatást adunk aktuális híreinkről, eseményeinkről. Iratkozzon fel ön is!