Petrovics Gabriella aranyérmes lett a junior ökölvívó Európa-bajnokságon!

Kiemelkedő sportsikerek a pécsi baptista sportiskolában

2403

Hatalmas sikert ért Petrovics Gabriella, a Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Széchenyi István Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Sportiskolájának tanulója a junior ökölvívó Európa-bajnokságon.

Az ifjúsági és junior női ökölvívó eb-k eddigi történetében 14 magyar érem született, de arany még sohasem. A keszthelyi korosztályos viadalon azonban megtört a jég, a juniorok 66 kilogrammos súlycsoportjában Petrovics Gabriella (Kaposvári Ring SK) megszerezte az első magyar aranyérmet.

De ez még nem minden: győzelemmel zárta az V–VI. korcsoportos Teremlabdarúgó Diákolimpián az utolsó mérkőzését is a Radnóti utca csapata, és kivívta magának a Pécsett megrendezésre kerülő országos döntőben való szereplés jogát. Az országos döntőt február 9-től 11-ig rendezik.

A Kézilabda Diákolimpia országos elődöntőjén pedig II. helyezést ért el az iskola V–VI. korcsoportos leánycsapata.

Elindult egyházunk hírlevele, melyben tájékoztatást adunk aktuális híreinkről, eseményeinkről. Iratkozzon fel ön is!