Mennyit érsz?

Beszámoló a kiállításról

3227
Fotók: Farkas Vivien

A Golgota Keresztény Gyülekezet adott otthont a nem mindennapi tabu témákat feszegető két napos rendezvénysorozatnak, melyet a Névtelen Utak Alapítvány hívott életre április 29-30.-án.

Az áldozattá válás folyamatára, az emberkereskedelem könyörtelen valóságára, az ember valódi értékére és a kiszolgáltatott helyzetben lévők megsegítésének lehetőségeire hívta fel a figyelmet az ingyenes interaktív kiállítás.

DSC_0234 2A Névtelen Utak Alapítvány 4 éve működik Magyarországon. Tevékenységei közé tartozik a rehabilitáció és az reintegráció. A védett házba került  lányoknál drog- és alkoholfüggőség , ezenfelül nagyon komoly társfüggőség van jelen.

Bevallom,én nem gondoltam bele eddig, hogy mi vezethet el egy embert odáig hogy pénzért árulja a  testét, lelkét. Lehet, hogy nem jókedvéből áll ott?

Sokáig azt gondoltam azok választják ezt, akiknek nincs kedvük dolgozni, tanulni, vagy sok pénzt szeretnének keresni. A híres pornócsillagok sohasem mesélnek kényszerítésről, zsarolásról, verésről. A többiek meg valószínűleg nem beszélhetnek. Fel sem tudom fogni milyen érzés lehet a kiszolgáltatottság, hogy nincs aki megvédene, nincs akihez fordulhatok.

Fontos a prevenció, a megelőzés. A megtörtént „bajt” már nehezebb helyrehozni. Ha az életre, szerethetőségre neveljük a gyermekeket, akkor egészséges felnőttek válhatnak belőlük.

Az egyik szervező az esemény sajtótájékoztatóján ezt nyilatkozta:

„Hisszük, hogy Isten szabadnak teremtett minket. Csakhogy 2016-ot írunk, és a rabszolgaság még mindig létezik. Az ember létének lényegét gyalázza meg. Az áldozatokat attól az Istentől kapott jogtól fosztja meg, amit Te és én készpénznek veszünk.”

„A rabszolga-kereskedelmet nemcsak a gonoszság működteti, hanem a tudatlanság is segíti. Hisszük, hogy társadalmunkban a változást az indíthatja el, ha az emberek ráébrednek erre.”

Kérdés ezek után, hogy mit tehetek én?

DSC_0449A védett házat működtető és nappali tanulmányi programot működtető Névtelen Utak Alapítvány önkéntesek jelentkezését várja – tudtuk meg –, akik az életvezetési készségek fejlesztésében segíthetnek az emberkereskedelem áldozatainak. A tízalkalmas képzésen elsajátíthatják, hogyan tartsanak olyan kreatív foglalkozásokat, mint az önálló döntéshozatal, a számítógépes ismeretek, főzés, kertészkedés – erre szeretnék ugyanis megtanítani a fogságból kiszabadult nőket. De háttérmunkásokra is szükség lenne, ahogy egy mozgáskultúra-terapeutára is, aki megtanítja az újat kezdőket érzelmeik kifejezésére. Tervezik olyan vállalkozás elindítását is, amely a rehabilitált nőknek biztosítana munkalehetőséget, a bevétele pedig az alapítvány működését tenné hosszú távon lehetővé, ezért várják önkéntes vállalkozói tanácsadó jelentkezését is.


Elindult egyházunk hírlevele, melyben tájékoztatást adunk aktuális híreinkről, eseményeinkről. Iratkozzon fel ön is!


Köszönjük!

Köszönjük mindenkinek, aki idén a baptisták társadalmi szolgálatát támogatta adója 1+1%-ával!