Egy nagyszerű hét a régi mesterségek és a művészetek jegyében

1991

Tizenharmadik alkalommal rendeztek alkotótábort a Farkas Gyula Baptista Általános Iskolában. A programok július 11-től egész héten át váltották egymást, még a szerda esti vihar sem tudta kedvüket szegni a résztvevőknek.

– A célunk kezdetben csupán annyi volt, hogy értelmes elfoglaltságot találjunk a diákoknak a nyári szünetben, ezért eleinte arra gondoltunk, alkotótábor keretein belül ismerhetnék meg a településen lakó idős mesterek, asszonyok munkáját, fogásait – idézte fel a múltat Bárkányiné Vohl Mária igazgatónő. – Ezt az elképzelést aztán túlhaladta az idő és az élet. Ma már messzi távolból is eljönnek hozzánk az egyes szakmák jeles művelői és a művészek, hogy délelőttönként tanítsák, oktassák a fiatalokat, akik aztán délután kedvükre sportolhatnak, szórakozhatnak, színi előadást láthatnak.

Szerdán kora este éppen Keresztes Ildikó énekesnő műsora végén érkezett meg a vihar, a tábor résztvevői behúzódtak az iskola épületébe, de aztán csütörtökön már zavartalanul folytatódtak a programok tovább: aki tehetséget érzett magában, az szőtt vagy festett, aki ólomkatonát akart önteni, akár még azt is megtanulhatta. De járt az iskolában neves fafaragó és sok más művész, hogy átadja tapasztalatát és talán egy kicsit bölcsességét is a hetvenkét táborozónak. A középiskolások kötelező önkéntes óráikat tölthették el az iskolában, hiszen akadtak óvodáskorú táborozók is, rájuk pedig felügyelni kellett. A hét során elkészült diákmunkák részben hazakerülnek az otthonokba, részben pedig kiállítják, vásárra bocsátják őket, így alapozva meg anyagilag a jövő évi táborozás lehetőségét. Mert lesz tábor Sárosdon jövőre is: efelől nincsenek kétségek.


Elindult egyházunk hírlevele, melyben tájékoztatást adunk aktuális híreinkről, eseményeinkről. Iratkozzon fel ön is!