Baptista Művészeti Napok

3006

Országos programsorozat

November 11, szombat

Művészeti Napok megnyitó gálakoncert, 17:00
Újpesti Baptista imaház, Kassai utca 26
A Baptista Központi Énekkar és az Andor Ilona Alapfokú Művészeti Baptista Iskola énekkarainak közös koncertje.
Köszöntő beszédet mond Papp János egyházelnök és Ribáné Horváth Enikő az Andor Ilona iskola igazgatónője. A „2017 Baptista Művésze” és „2017 Junior Baptista Művésze” díj átadása.

Szimfónikus Áhitat, 18:00
Wesselényi utcai Baptista Templom, 1077 Budapest, Wesselényi utca 53.
Ács Dominika, Borzási Boglárka és Búzás István-ének; Dósa Csenge-hegedű
A Kőrúti Baptista Gyülekezetek Kórusa és a Musica Sonora kamarazenekar
Vezényel: Illényi Péter

November 12, vasárnap

Zenei istentisztelet, 10:00
Pestszentimrei Baptista Imaház, 1188 Budapest, Nemes utca 28.
Papp Tímea fuvola, Szilágyi Valéria zongora, Jobbágy Csenge hegedű és Jobbágy Csanád cselló.

Szimfónikus Istentisztelet, 10:00
Wesselényi utcai Baptista Templom, 1077 Budapest, Wesselényi utca 53.
Ács Dominika, Borzási Boglárka, Búzás István-ének, Dósa Csenge-hegedű
a Kőrúti Baptista Gyülekezetek Kórusa és a Musica Sonora kamarazenekar
Vezényel: Illényi Péter

Ünnepi hálaadó nap, 10:00
Váci Baptista Imaház, Vác, Mentős köz 1.
Tóka Szabolcs orgona, Váci Baptista Énekkar, Murányi Anita ének

Pengetős találkozó, 17:00
Pesterzsébeti Baptista Imaház, 1203 Budapest, Ady Endre utca 58.

November 13, hétfő

Központi Baptista Énekkar nyílt próbája 17:30-20:00
Józsefutcai Baptista imaház, 8. kerület, József utca 12
Gyermekrajz kiállítás
II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvü Baptista Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Téglás, Úttörő utca 15.

November 14, kedd

DOMINkoncert
Andor Ilona Ének-Zenei Általános Alapfokú és Művészeti Baptista Iskola, 1036 Budapest, Mókus utca 2.
Dominkó István zongora, Dominkó Csilla cselló, Dominkó Liliána cselló, Dominkó Levente marimba

November 15, szerda

Kisújszállási Baptista intézmények közös koncertje, 17:00
Vigadó Kulturális Központ, Kisújszállás
Baptista Alapfokú Művészeti Iskola
Kossuth Lajos Baptista Általános Iskola és Kollégium
Illéssy Sándor Baptista Gimnázium, Szakgimnázium és Szakközépiskola
Baptista Szeretetszolgálat Kisújszállási Óvodája
Kisújszállási Baptista Gyülekezet

„365 belső lépés 100 méteren” kiállítás és „A másik” c. versfelolvasó est
Pestszentimre, Baptista Imaház, 1188 Budapest, Nemes utca 28.
Artner Ilona, Lehel Endre, Mikó F. László és Volker Schwarz alkotókkal Jakab Cintia, az MTVA műsorvezető-riportere beszélget.
“A másik” c. versfelolvasó est közreműködői Murányi Anita színész és Háló Gyula költő.

November 16, csütörtök

Tehetséggondozás és közösségi életre nevelés az egyházi fenntartású intézményekben c konferencia, 10:00-14:00
Bartók Béla Konzervatórium (Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnázium), 1065 Budapest, Nagymező utca 1.
A tanulók képesség-kibontakoztatásának elősegítése a köznevelési intézményekben” elnevezésű projekt bemutatása – Dr. Benkő Szabolcs (szakmai vezető, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem)
Miről szól a siker? – a tehetséggondozás és az érzelmi intelligencia kapcsolata – Uzsalyné dr. Pécsi Rita (neveléskutató, főiskolai docens, Apor Vilmos Katolikus Főiskola, a Váci Egyházmegye pedagógiai igazgatója)
A Magyar Templeton Program tapasztalatainak megosztása – Dr. Péter-Szarka Szilvia (pszichológus,egyetemi adjunktus, Debreceni Egyetem Pszichológiai Intézet, a Magyar Templeton Program szakmai koordinátora)
A tehetséggondozás egyházi és teológiai nézőpontból – Papp János (a Magyarországi Baptista Egyház elnöke)

Fiatal Tehetségek Gálakoncertje, 17:00
Zeneakadémia Nagyterem, 1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8.
Demeter Áron zongora, Révész Márk vadászkürt, Tóka Ágoston orgona, Dominkó Levente marimba

November 17, péntek

A megfestett evangélium: A portinari oltár szimbólumai, 10:00
Grassalkovich Antal Baptista Szakgimnázium, Szakközépiskola, Szakiskola és Felnőttek Általános Iskolája, Hatvan, Csaba Vezér út 6.
Mikes Balázs grafikus előadása

Ko-produkálva kiállítás megnyitó, 16:00
Baptista Tevékeny Szeretet Misszió székháza, Debrecen, Simonyi út 14.
Szatmári Alexandra fotó és Horog Máté grafika. Közreműködik Pető Marcell, zenész,

Efézus – egykor és ma, 18:00
Adullám Kávézó, Vác, Kalmárok udvara
Nagy Imre költő-író vezetésével hangulatos képes-zenés utazás Efézus városában finom teák és kávék mellett.

November 18, szombat

MűvÉszTorna, 16:00-18:00 (teaházzal)
Rózsakert Közösségi Ház, 1223 Budapest, Dézsmaház utca 33.
Játékos műveltségi vetélkedő minden korosztály számára. 3–6 fős csapatok (családok, baráti társaságok, munkahelyi csapatok stb.) jelentkezését várjuk csapatnévvel együtt. A csapatnevekért külön pontot lehet kapni a vetélkedő során. Jelentkezés: admin@rbk.hu vagy 20 775 0659
Jelentkezési határidő: 2017. november 15. 20 óra

Keresztkérdés koncert, 19:00
Rózsakert Közösségi Ház, 1223 Budapest, Dézsmaház utca 33.

November 19, vasárnap

Kerületi Hálaadó nap, 10:00
Jánoshalma Baptista Imaház, Jánoshalma, Tompa Mihály u. 18.
Közreműködik a Szegedi Baptista gyülekezet énekkara.

Vox Nova koncert, 17:00
Monori Baptista Imaház, Monor, Bajcsy-Zsilinszky u. 12.
Vox Nova Baptista Férfikar koncertje, vezényel Szilágyiné Mátyus Elvira.

Ráadás nap!

November 25. szombat

Kinczel Trió koncert, 18:00-20:00
Bárka Baptista Imaház, 1158 Budapest, Adria u. 24.
Idén utoljára hallhatjuk őket, és ha minden jól megy és megvalósul a tervük, akkor még az új lemezüket is megvásárolhatjátok a helyszínen.

A programok eseményei megtalálhatók a Comenius Ház honlapján és Facebook oldalán: www.facebook.com/comeniushaz/