A B18 Baptista Gyülekezet látta vendégül az országos lelkipásztori konferenciát május 19-én. Papp János egyházelnök köszöntője után fiatal szolgatársak vezették a dicsőítést, majd Novák Zsolt helyi lelkipásztor buzdított a jánosi igék alapján:

„Újonnan kell születnetek.” (Jn 3,7)

A délelőtti előadást dr. Várady Endre testvér, a BTA leendő rektora tartotta, áttekintve azokat a kihívásokat, amelyekkel a korai keresztényeknek kellett megküzdeniük, és amelyek ma leselkednek ránk, modern kori hívőkre. A körülmények változtak, de Jézus és a sátán, illetve a test cselekedetei és a Lélek gyümölcse nem.

Délután került sor a Kovács Géza-díj átadására, melyet ebben az évben Kovács Lajos Zsigmond és Szilágyi Endre cigánymisszióban szolgáló testvérek kaptak. Majd arról beszélgettünk, „hogyan beszéljünk közös dolgainkról”, mi az ügymenete az egyes gyakorlati teológiai kérdések végiggondolásának, döntések megszületésének. Aktualitásokkal, majd énekkel, imaközösséggel zárult a nap.

(Fotók: Papp Szabolcs)

A sajtoszolgalat@baptist.hu e-mail címre várjuk a híreket, tudósításokat, riportokat. Legkésőbb az eseményt követő nap küldjük be a híradást.

Elindult egyházunk hírlevele, melyben tájékoztatást adunk aktuális híreinkről, eseményeinkről. Iratkozzon fel ön is!