Bajnok lett a Baptista Sakkiskola!

1988

A pünkösdi hosszú hétvégén asztalhoz ültek ifjú sakkozóink, és korosztályonként egyéni és csapatversenyben mérkőztek a rapid országos bajnoki címért. A Baptista Sakkiskola nagyszerű sikert ért el.

Az első két nap az egyéni bajnokság fordulóira került sor, és két érmet szereztek a baptista sakkcsapat versenyzői. Lukács Anna a 14 éves lányok versenyében a bajnokkal azonos pontszámmal ezüstérmesként léphetett dobogóra, míg a 12 éves fiúk között Losonczi Marcell szintén a győztessel holtversenyben vehette át a bronzérmet.

A csapatok versenyével folytatódott a program, a 10-14-18 éves korosztályokban 4-4 fős csapatok ültek asztalhoz a nagy presztízst jelentő országos bajnoki trófeáért. A tízévesek versenyében 24 csapat startolt, a baptista sakkiskolások a hat forduló során minden mérkőzésüket megnyerve, lényegében rajt-cél győzelmet arattak. Ennek ellenére a táblánkénti pontszámításban holtverseny alakult ki, hiszen a Tapolcai Sakkiskola az utolsó fordulóban utolérte a baptista sakkozókat. Köszönhetően a megelőző fordulóban ellenük aratott 3-1-es diadalnak, a holtversenyben a több csapatgyőzelem a Baptista Sakkiskola sikerét és egyúttal első országos bajnoki címszerzését jelentette.

A sikersorozat folytatásaként a 14 évesek között a Csíki Endre vezette nagyon fiatal (11 évesekből álló) baptista csapat a Kőbányai Sakkiskola mögött bravúros hajrával ezüstérmet szerzett a 26 résztvevős csoportban. A szoros mezőnyben az utolsó forduló előtt öt csapat állt azonos pontszámmal a második helyen, a Baptista Sakkiskola a tapolcaiakkal mérkőzött, és 3-1-es győzelmük a dobogóra lépést jelentette.

A tábladíjasok között a tízévesek bajnokságában Vicze Kata a harmadik táblán elért hibátlan teljesítményével lett díjazott, a 14 évesek között pedig Losonczi Marcell a negyedik táblán szintén százszázalékos eredménnyel a mezőny legjobbja lett.

„Két munkás év után elmondható, hogy a frissen alakult Baptista Sakkiskola utolérte a nagy nevelőegyesületeket, és mint ahogyan a hajdúböszörményi torna eredményéből világossá vált és örvendetes, versenyben vagyunk velük az országos bajnoki címért folyó csatákban”, összegzett Molnár Béla csapatvezető.

Elindult egyházunk hírlevele, melyben tájékoztatást adunk aktuális híreinkről, eseményeinkről. Iratkozzon fel ön is!