A szép új világ reményében, Miskolcon is

2210

A baptista intézmények pedagógusai hisznek abban, hogy minden gyerekben van tehetség.

„Szép új világ” – ezt a címet adták a Nyitott Ajtó Baptista intézmények pedagógusai csütörtöki kiállításuknak és gálaműsoruknak. A címmel jelezték, hisznek abban, hogy megfelelő pedagógiai-nevelési módszerekkel a nehéz körülmények közül érkező gyerekek is leküzdhetik hátrányaikat. Hiszen minden emberben van valami, ami értékes, mindenki tehetséges valamiben.

Az iskola oktatási-nevelési módszere is különleges.” Molnárné Kertész Ildikó

Jubileum

A kiállításmegnyitót és a gálaműsort a Művészetek Házában rendezték annak apropóján, hogy az intézmény öt éve került a Nyitott Ajtó Baptista Gyülekezet fenntartásába. Először az általános iskola, majd az óvoda, később lett középiskolájuk kollégiummal, ma pedig már vidéki oktatási intézményeik is működnek. Edelényben általános iskola, óvoda, szakképző iskola és kollégium, Boldván szakképző iskolájuk van, Lakon pedig óvodájuk. Testvérintézményük a Mentor Baptista Gimnázium és Szakképző Iskola, melynek fenntartója szintén a baptista gyülekezet.

Molnárné Kertész Ildikó, a Nyitott Ajtó Baptista intézmények igazgatója lapunknak hangsúlyozta, a jubileumi rendezvény is épp azt igazolta, hogy minden ember tehetséges valamiben.

Csak egy kis ízelítő a gálaműsorból: az óvodások színdarabot adtak elő, az általános iskolások cigány táncot. Ők ezzel a produkcióval megyei versenyen is jártak nemrég, ahol 2. helyezést értek el. Felléptek az általános iskolások színjátszói, valamint tehetséges birkózói. Az iskolának ugyanis van egy birkózó szakosztálya. Az igazgató büszkén mesélte, hogy egyik tanítványuk első helyezést ért el a diákolimpián, de 8–10 tanulójuk rendszeresen jár különböző versenyekre, ahonnan kiváló eredményekkel térnek haza.

Finálé

A finálé igazi sikerszám volt. Az iskola zenekara és pedagógusokkal kibővített 100 tagú énekkara adott elő egy baptista dicséretet. Az intézmény az egyik telephelye az országos Szimfónia programnak, melynek keretén belül 200 diákjuk tanulhat valamilyen hangszeren játszani. A program a hátrányos helyzetű diákok zenei nevelését tűzte ki célul, módszerük pedig az élményalapú zeneoktatás: először a sikerélmény, utána a kottaolvasás.

A kiállítás, ami még egy hétig látható a Művészetek Háza galériájában, a növendékek kézműves és képzőművészeti munkáiból ad ízelítőt. Az alkotások arról tanúskodnak, hogy kreatív pedagógusok kreatív diákokat nevelnek.

Az igazgató jelezte: az iskola oktatási-nevelési módszere is különleges. Neve a „Lépésről lépésre” program. Módszerük a gyerekek motiválása és megismertetése minél több művészeti, valamint sporttevékenységgel, hogy minden gyerek megtalálhassa a kibontakozási lehetőségét.

– ÉM-HE –


Elindult egyházunk hírlevele, melyben tájékoztatást adunk aktuális híreinkről, eseményeinkről. Iratkozzon fel ön is!