A bölcsesség

1861

Világunkban az információ mennyisége és az információáramlás sebessége dinamikusan nő. Az információ feldolgozása és helyes alkalmazása viszont gyenge szinten van. A sok információ és új felfedezés között az emberek tanácstalanul állnak, és nem tudnak lépést tartani vele, mert a bölcsességet nem lehet letölteni a netről.

A bölcsességhez érni kell, a bölcsesség olyan, mint a gyümölcs, ha nem adunk időt, hogy megérjen, savanyú íze lesz és élvezhetetlen. Mai világunk másik jellemzője, hogy minden mindennel összefügg. Ebben az integrált világban nem elég megérteni egy-két dolgot, az összefüggéseket is látni kell, és jól kell eligazodni. Nem véletlenül beszél a Biblia arról, hogy „a bölcsesség kezdete az Úrnak félelme, és a Szentnek a megismerése ad értelmet (Péld 9,10).

Isten intelligenciája nagyobb mindennél, hiszen ő a teremtő, aki létrehozott mindent. Aki őt megismeri, az olyan ismeret és bölcsesség birtokába jut, ami nélkülözhetetlen ahhoz, hogy jól tájékozódjunk az életben. A sátán egyik nagy becsapása, hogy a kereszténységre úgy tekintenek az emberek, mint egy régi, elavult dologra, ami már nem aktuális. Isten mindig aktuális! Az Istennel való kapcsolat aktuálissá teszi az embert is! Jézus kereszten elvégzett áldozata a mai emberre is hatással van. Ne féljünk így imádkozni: Uram, adj bölcsességet, hogy jól értsem a dolgokat! A jót jónak, a gonoszt gonosznak lássam. A bűn egyik megnyilvánulása, hogy tompává, butává tesz. Istennel való rendezett kapcsolatunkból pedig a tiszta látás és bölcsesség fakad. Az utolsó idők zűrzavarában ne felejtsük el Isten ígéretét: „Az értelmesek fényleni fognak, mint a fénylő égbolt, és akik sokakat igazságra vezettek, mint a csillagok, mindörökké.” (Dán 12,3)


Elindult egyházunk hírlevele, melyben tájékoztatást adunk aktuális híreinkről, eseményeinkről. Iratkozzon fel ön is!